Krevetės

krevetes Pasaulyje egzistuoja daugiau nei 300 krevečių rūšių. Vienos populiariausiųjų yra tigrinės, rudosios, rožinės ir baltosios krevetės. Kuo krevetės didesnės, tuo jos yra brangesnės. Dažniausiai receptuose naudojamos mažosios "kokteilinės" krevetės.

Krevetės yra svarbus maisto produktas ir šiandien bene vienos labiausiai vartojamų iš visų jūros gėrybių. Jos maistingos ir turi daug vertingų elementų. Krevečių mėsoje daug vertingų baltymų ir mineralinių medžiagų: kalcio, fosforo, mangano, cinko, jodo, kalio, sieros, geležies, vario, kobalto ir kt. Joje yra 74-79 proc. vandens, 18-22 proc. baltymų, 1-2 proc. riebalų, 1-1,5 proc. angliavandenių.

Perkant šviežias krevetes reikia nepamiršti, kad jos itin greitai genda. Šviežios krevetės yra beveik permatomos, jų kiautas švarus, nepatamsėjęs, natūralios spalvos. Šviežias krevetes reikia suvartoti per 24 valandas. Šaldytas krevetes šaldytuve galima laikyti 6 mėnesius, o šaldytas virtas krevetes – 2 mėnesius sandariame maišelyje.
Gaminant patiekalus su krevetėmis, labai svarbu jų nepervirti, nes ilgai virdamos krevetės tampa sausos, neskanios. Krevetės verdamos pasūdytame vandenyje kol iškyla į paviršių. Krevečių mėsa standi, sultinga, šiek tiek salstelėjusi. Krevetės kepamos, troškinamos, iš jų verdama sriuba, gaminamos salotos, jos patiekiamos su įvairiais padažais, naudojamos  papuošimui.

Panašūs receptai

 
Rašyti komentarą
  1. Šypsena Juokas Liudesys Mirktelti Myliu Nelaiko nervai Nesamone
  2. Saugos kodas