Sveikuolių duona

sveikuoliu duona
Mums reikės:
500 g rupaus malimo ruginių miltų
500 g rupaus malimo kvietinių miltų
1 stikl. 3-jų grūdų dribsnių
1 stikl. linų sėmenų
1 stikl. kviečių sėlenų
1 stikl. saulėgrąžų
2 valg. š. kmynų
100 g cukraus
1 l vandens
2-3 arb. š. druskos
raugo
sezamo sėklų
Gaminame. Sveikuolių duona
3-jų grūdų dribsniai, linų sėmenys, kviečių sėlenos, saulėgrąžos, kmynai supilami į dubenį ir išmaišomi. Raugas, druska ir cukrus išmaišomi 0,5 l vandenyje, pamažu supilama į paruoštą sausą mišinį ir gerai išmaišoma. Suberiami kvietiniai, ruginiai miltai, supilamas likęs vanduo ir labai gerai išmaišoma. 3-4 valg. šaukštai  tešlos atidedami į  sandarų indelį kitam duonos kepimui – tai raugas. Raugas laikomas šaldytuve.

Kepimo formos ištepamos riebalais ir pabarstomos sezamo sėklomis. Sukrečiama tešla, išlyginamas paviršius, apibarstoma sezamo sėklomis, pridengiama ir paliekama 12 val. kambario temperatūroje, kad pakiltų. Pakilusi duona dedama į šaltą orkaitę ir 30 min. kepama 200 laipsnių temperatūroje, po to temperatūra sumažinama iki 180 laipsnių ir kepama dar apie 1 val. Iškepusios duonos kraštai turi būti rudi, atšokę nuo kepimo formelės. Iškepusi duona išimama iš formelių, pluta apipurškiama vandeniu, kad ji suminkštėtų. Sveikuolių duona pridengiama rankšluosčiu ir paliekama atvėsti. Sveikuolių duona turi daug skaidulų, kurios pagerina virškinimą ir valo žarnyną. Skanaus.

Raugui reikės:
1stikl. rupaus malimo ruginių miltų
1stikl. šilto vandens

Ruginiai miltai sumaišomi su kambario temperatūros vandeniu (masė turi būti grietinės tirštumo). Gauta masė uždengiama ir paliekama šiltai (apie 25 laipsnių temperatūroje) rūgti 3 paras. Kiekvieną dieną raugo masė lengvai pamaišoma. Gerai išrūgusi masė suskystėja, joje susiformuoja burbuliukai, jaučiamas raugo kvapas. Išrūgusį raugą galima laikyti šaldytuve 2-3 savaites.

Panašūs receptai

Komentarai

Alex
Labai skani duona, kepeme jau keleta kartu. Dar niekeda seimoje duonos kepaliukas nebuvo suvalgomas taip greit Mirktelti
 
Rašyti komentarą
  1. Šypsena Juokas Liudesys Mirktelti Myliu Nelaiko nervai Nesamone
  2. Saugos kodas