Rabarbarų ir braškių pyragas

rabarbaru ir braskiu pyragas
Mums reikės:
Tešlai:
200 g miltų
100 g šalto sviesto
60 ml ledinio vandens
žiupsnelio druskos
Įdarui:
300g rabarbarų
250  g šviežių braškių
150 g cukraus
30 g kukurūzų krakmolo
1 citrinos
Aptepimui:
1 kiaušinio
rudojo cukraus (apibarstymui)
Gaminame. Rabarbarų ir braškių pyragas
Persijoti miltai sumaišomi su druska. Sudedamas kubeliais supjaustytas sviestas ir peiliu ar tešlos kapokle kapojama, kol susidaro smulkūs gumuliukai. Mentele maišant tešlos gumuliukus, pamažu pilamas ledinis vanduo. Tešla turi būti vientisa, jei dar yra sausų miltų, apšlakstoma lediniu vandeniu. Tešla suspaudžiama į rutulį, suvyniojama į maistinę plėvelę ir dedama 30-40 min. į šaldytuvą.

Citrina švariai nuplaunama ir nusausinama. Nutarkuojama žievelė, iš pusės citrinos išspaudžiamos sultys. Rabarbarai nuplaunami, nulupami ir supjaustomi 2-3 cm gabaliukais. Braškės nuplaunamos ir supjausomos panašaus dydžio gabaliukais. Sudedami į dubenį rabarbarų gabaliukai, braškės, supilamas cukrus, kukurūzų krakmolas, citrinų žievelė, apšlakstoma citrinos sultimis ir atsargiai išmaišoma.

Tešla iškočiojama. Tešlos sluoksniu padengiamas kepimo formos dugnas, paliekant gana aukštus kraštus (tešla apipjaunama palei formos briauną). Sudedamas paruoštas įdaras ir dedama 15 min. į šaldytuvą. Likę tešlos gabaliukai iškočiojami ir supjaustomi 1,5-2 cm pločio juostelėmis. Juostelėmis papuošiamas pyrago viršus, aptepama kiaušinio plakiniu ir pabarstoma ruduoju cukrumi.

Dedama į įkaitintą orkaitę ir kepama 180 laipsnių temperatūroje apie 45-50 min. Rabarbarų ir braškių pyragas atvėsinamas ir patiekiamas su ledais arba vaniliniu kremu. Skanaus.

Panašūs receptai

Komentarai

Monika
Pyragas labai skanus. Tačiau tešlai produktų ėmiau dvigubai. Padui ir dar viršui papuošti juostelėmis, ypač kaip parodyta nuotraukoje, tokio kiekio produktų, koks nurodytas recepte - neužtenka. O už receptą ačiū! Gaminau jau antrą kartą.
 
Rašyti komentarą
  1. Šypsena Juokas Liudesys Mirktelti Myliu Nelaiko nervai Nesamone
  2. Saugos kodas